Husle robím zo smrekového a javorového dreva model Stradivari.
Drevo na husle je prírodne sušené niekoľko rokov, ja používam drevo suché 30 a viac rokov. Najmladšie drevo mám z roku 2000 teda 18 ročné. Smrekové drevo mám z Talianska, z Čiech a zo Slovenska z Oravy. Javorové drevo mám z bývalej Juhoslávie, z Čiech, ale aj z Harmaneckých vrchov na Slovensku. Drevo je potrebné vyberať z výšky nad 1000 m n/m.
Suché drevo si pred výrobou huslí vyberám na pohľad, poklep a kubickú váhu. Smrekové drevo v rozmedzí od 0,360 do 0,420 g/cm3. Javorové drevo v rozmedzí od 0,630 do 0,700 g/cm3. Drevo nesmie byť veľmi ťažké, je to na škodu, smrekové drevo ľahšie praskne a nerezonuje tak ako má. Vrchná doska je dôležitejšia pre rezonanciu než spodná. Snažím sa, aby luby, teda boky huslí a krk boli rovnakej štruktúry ako spodná doska.
Vrchná doska huslí je zo smrekového dreva. Spodná doska, boky a krk z javorového dreva. Snažím sa, aby jednotlivé časti boli z jedného kusa dreva, nech to farebne pekne vyzerá.
Najdôležitejšie a najťažšie je dobre vyrobiť a doladiť vrchnú a spodnú dosku. Na ladenie dosiek používam techniku vibrácií, ktoré dosiahnem cez tónový generátor a reproduktor. Touto technikou naladím dosky na ich možný rezonančný vrchol. Vrchná doska musí mať o niečo vyšší kmitočet (cca 20 Hz) než spodná. V takomto prípade husle majú jasnejší tón.
Lakovanie huslí robím ručne natieraním štetcom, používam olejový balzamový lak Joha v 7. až 8. vrstvách. Na sušenie laku mám špeciálnu pec s UV lampami na to určenými. Takýmto spôsobom jednu vrstvu laku usuším za 12 až 14 hodín. Bez takéhoto sušenia sa jedna vrstva voľne suší 2 až 3 mesiace, podľa počasia.
Doplnky robím zo suchého palisandrového dreva. Kolíky srdiečkového tvaru na sústruhu, podbradníky a strunníky. Kobylky vyrábam zo suchého tvrdého javora. Kupujem iba struny a hmatníky, na výrobu ktorých je potrebné ebenové drevo.
Na konci výroby sú nové husle.